24 Mart 2012 Cumartesi

Bahar Temizliği..

Yine kayıplara karıştım biliyorum. O hiç sevmediğim Mart ayı beni haksız çıkarırcasına güzel. Şu saatte evdeki tüm camları açmış oturuyorum. 


Benim mevsimim geldi:)) Temmuza kadar benden iyisi güzeli olmaz. Hava soğuk değil bayıltacak kadar sıcak değil. Sıcak bir şeyler içmek için de ideal soğuk çaylar içinde:)) 


Benim gibi değişken ve maymun iştahlı biri için en ideal mevsim elbet bu. 


Ve elbet en sevdiğim mevsimde kafamda bir dolu yenilenme planı.. Sürekli notlar alıp hesap yapıyorum. Belli işlere belli tarihler atıyorum. Verdiğim bir karardan vazgeçip yerine hemen yenisini koyuyorum. Bu planların içinde kabanların/montların kuru temizlemeye gitmesinden tutun da almayı düşündüğüm oldukça masraflı olacak ve beni uğraştıracak şeylere kadar her şey var. 


Bakalım benim planlarım neler:)


Yakın zamanda kendime bir müzik seti almışlığım var. Kimse nedenini anlamadı. Bu devirde müzik seti neden sorularına hak veriyorum. Ama benim şiddetle ihtiyacım vardı. Ve iyi ki aldım diyorum. Ancak şimdi (her ne kadar usb'den dinleyebiliyor olsam da) müzik arşivimi cd'lemek istiyorum. Harici bellek'ten şarkı seçmek beni sıkıyor da:) Bu amaçla yüzlerce cd almalı ve onları düzenlemeliyim:))) Büyük iş:)


Tabii büyük bir bahar temizliği şart. Kabanlar/montlar kuru temizlemeye botlar/çizmeler boyanıp temizlenmeye gidecek. Yorganlar battaniyeler yıkamaya yollanacak. Geri dönüşlerinde bazanın altındaki yerlerini alırlarken, yazlıklar çıkacak. Bütün kazaklar kalın hırkalar ortadan kaldırılacak:) 
Girişteki dolabımın ayakkabılar için kullandığım kısmına bir raf yaptırılacak. Banyoda bozulmuş olan aplik yenilenecek. Elektirikçi çağrılmışken salona ışığı ayarlayabilmemi sağlayan yeni bir açma kapama düğmesi konacak. Diğer avizeler asılacak. 


Eskimiş mutfak dolabı değiştirilip, Salon camına yeni bir kanat eklenecek (umarım bir an önce yaparlar da rahatlarım).


Bir tam gün Eminönü'ne gidilip kumaşlar alınacak. Koltuklara/minderlere yeni kılıflar yapılacak. 


Eve profesyonel bir temizleme firması çağrılacak. Halılar, koltuklar yıkanacak, ev temizlenecek. 
Sevilmeyen, artık hoşa gitmeyen tüm ıvır zıvır atılıp yerine sevilen yenileri alınacak. 


Yeni sehpalar için araştırma başlatılacak. 


Bu arada kendimizi unutmayalım. Ne zamandır ihmal edilen cilt bakımına gidilecek. Manikür pedikür yenilenecek. Saçlar boyatılacak. Ve daha önemlisi şimdi bahsetmek istemediğim ama baya bir para bayılmamı gerektiren iki hedefim var. Biri diğerine göre çok daha ucuz:)) Ama nasıl heyecanlandırıyor beni her ikisi de anlatamam. Gerçekleşince paylaşırım artık onları da:))

1 yorum:

  1. ham'fendi çok salladınız bu blugu son aylarda. ayıp yahu:)

    YanıtlaSil