19 Aralık 2011 Pazartesi

Ben Geçen Hafta..

1. Ne Okudum?

Tess Gerritsen ismini ilk defa cuma günü kütüphanede gördüm. Doğan Kitap'tan çıkmış olmasına güvenerek de aldım kitabı. Yazarımız başarılı bir dahiliye doktoru imiş. Ancak yazmaya daha fazla zaman ayırabilmek adına mesleği bırakmış. İşte bu ürpertici. Çünkü her kim yazmak adına işini bıraktıysa onun kitapları felaket oluyor. Tess tahmin edeceğiniz üzere medikal korku/gerilim türünde yazıyor. İşin içinde hastalar, doktorlar, tıbbi terimler var. Benim en bayıldığım şey! Olay 1800'lerde Boston'da geçiyor. Bir taraftan da günümüzde, geçmişte olanları merak eden kişiler. Son derece akıcı (2 gün sürmedi okumam), heyecan hiç bitmeden okunan iyi bir polisiye ( çok da değil canım). Amaaa 2009 baskısı bu kitaptaki dizgi hataları o kadar göze batıyor ki Doğan Kitap adına ben utandım. 


Kemik Bahçesi, Tess Gerritsen, Doğan Kitap, 324 sfi 17 lira. (sanki piyasada yok gibi gibi:)


Veee Zar Adam. George Cockcroft'un Luke Rhinehart takma adıyla yazdığı ilginç kitap. Yayınlandığı 1971 senesinde haftalarca bestseller olmuş ya Amerika'da ben de okumalıydım. Hakkını vermek lazım etkileyici. Hatta bir ara ben de basit şeyler için zar atmayı düşündüm. Bu akşam kitap mı okusam, film mi izlesem. Film izleyeceksem hangisini izlesem. Ojeyi hangi renk sürsem. Sizin yerinize şans faktörünün kara veriyor olması biraz rahatlatıcı. Sonunda benim gibi hiç istemediğiniz renkte tırnaklarla dolaşabilirsiniz ortalıkta tabii ama denemeye değer:) Yok yok hiçbir şeyi abartmamalı dozunda bırakmalı:)


Zar Adam, Luke Rhinehart, Pegasus Yayıncılık, 464 sf, 15 tl.

2. Ne Izledim?

İzlediğim tek film Salgın oldu. Afişte de gördüğünüz üzere kadro sağlam. Film için yapılan yorumların bir kısmında gördüğüm kadarıyla film pek beğenilmemiş. Tabii benim için film süperdi. Bir kere ilgimi çeken her şey filmde var. Virüs, santrifüjler, yüksek güvenlik seviyelerine sahip laboratuvarlar. Hele en sonunda virüsün nasıl bulaşmaya başladığının açıklandığı kısım. Ben sevdim arkadaş:) (Bu arada Matt Damon amma tuhaflaşmış değil mi?)

IMDB: 7,0


İzlediğim tüm diziler tatile girince ben boş kaldım. Ben de Dexter'a başladım geçen hafta. Birinci sezondayım. Eh işin içinde cinayetler, çözülmesi gereken vakalr vs olunca ben o diziyi severim:)


IMDB: 9.2
Bir de Black Books var yeni diziler içinde. Toplam 3 sezon ve zaten her sezonda da 6 bölüm var. Hemen bitecek :( Black Books bir İngiliz komedisi. 2000-2004 yılları arasında yayınlanmış. Ama bana 80'lerde geçiyor gibi geldi. 2000'lerde hala ne kadar rükümüşüz öyle :) 3 ana karakterimiz var. Bunların içinden Bernard "Black Books" kitabevinin sahibi. Mağaza aynı zamanda onun evi. Hemen yan dükkanın sahibi Fran, bir de Bernard'ın yanında çalışan Manny var. 

IMDB: 8.9

Biz çok gülüyoruz. Size de tavsiye ederim:)3. Ne Dinledim?

Geçen hafta Rock n Coke anılarım depreşti. Burnumun direği sızladı. Aklım hep Skin denen o manyak yetenekli kadındaydı. Haftanın şarkısı için tık lütfen.4. Nereye?

Geçen hafta içi (özellikle cuma günü) 5 dakika oturmadan çalıştık. Ben haftasonunun tamamını yatarak geçirdim:) Çok mutluyum. Pizza yiyip, bira içerek, film izleyeip kitap okuyarak geçen haftasonunda daha iyisi yok.

5. Favori Besin Maddesi?

Cafe Nero'nun Balkabaklı Cheesecake'i elbette. Allahım her gün yesem nolur? ne farkeder?6. Favori Icecek?

Bibuçuk'ta rakı shot:) Deneyiiinnn:)

7. Alısveris?

Hiiiiçççbir şey almadım. EVET. Almadım. Şimdi yeniyıl alışverişlerine başlamayı planlıyorum çok mesudum:)

Böylece bol enerji depolamış halde yeni haftaya başladık:) Hepimiz için güzel bir hafta olsun. Bir de lütfeeen kar yağsın olmaz mı? Öyle Google'ın sahte karından değil gerçek kar. Hani şu bembeyaz, pırıltılı, lapa lapa olan. 1 yorum:

  1. Bir ay 2 gündür şuraya bir satır girmemişsin. Ya insanda biraz utanma sıkılma olur. Bu kadar insanı bekletmeye ne hakkın var!!!

    :P

    YanıtlaSil